تبلیغات
آموزش ماساژ،آموزش ماساژ سوئدی،آموزش ماساژ چینی
آموزش ماساژ،آموزش ماساژ سوئدی،آموزش ماساژ چینی
انواع ماساژور و دستگاه های ورزشی و لاغری، تناسب اندام
تبلیغات
جستجو

نظرسنجی

کاربر گرامی آیا از مطالب و آموزشهای موجود در این پایگاه رضایت دارید؟!


صفحات جانبی

آمار بازدید
  کل بازدید:
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بازدید :
  آخرین بروز رسانی :
تبادل لینک هوشمند با ما

آموزش شیاتسو به سبک ژاپنی
آموزش شیاتسو به سبک ژاپنی

آموزش شیاتسو به سبک ژاپنیدر جهان غرب ، تکنیک های ماساژی که از شیاتسو گرفته شده بودند با نام های بسیاری شناخته می شدند .


برخی از این نام ها عبارت بودند از :

Barefoot shiatsu , namikoshi shiatsu ، oha shiatsu ، shiatsu - DO ، shiatsu macrobiotic و Zen shiatsu. با این حال ، بیشتر اشکال ماساژ شیاتسو با استفاده از یک اصول اولیه در دنیای غرب تشکیل شده است که این اصول در زمان های گذشته کاملا متفاوت بوده اند.

 

شیاتسو در تکنیک های ماساژ ژاپنی به صورت کلمه به کلمه به معنی «فشار انگشت» است : کلمه "shi" به معنای "انگشت" و "atsu" به معنای فشار است. قدمت این تکنیک به 2000 سال می رسد ، و در واقع از روش ماساژ باستانی چینی و تکنیک های شفا بخش طب فشاری مشتق شده است .درست مانند طب فشاری و طب سوزنی ، اعتقاد و باور هست که تمرینات شیاتسو بر 14 کانال انرژی ، که هر کانال مربوط به یک عضو مهم بدن تاثیر مثبت دارد .


این 14 کانالهای انرژی به عنوان یک کانال با عنوان کانال chi در بدن جریان پیدا می کند . و حرکت این جریان بدون هیچ گونه مانعی برای سلامتی خوب است .


Chi باید آزادانه و به صورت متعادل در بدن جریان پیدا کند ، وقتی که جریان chi متوقف شده است در بدن باعث بیماری گشته است، اعتقاد دارند که ماساژ شیاتسو می تواند به بهبود این امر کمک نماید .


بیماری همچنین اتفاقی می افتد زمانی که chi در نقاط خاصی در بدن تخلیه می شود که نباید تخلیه شود .در ماساژ شیاتسو ، هدف این است که انرژیی که از طریق کانالهای انرژی در بدن مسدود شده است برداشته شود و همچنین تعادل انرژی به بدن برگردانده شود . حذف این موانع و بازگرداندن تعادل در بدن با فشار انگشتان دست و بعضی اوقات آرنج ، ژانو و پاها بر روی نقاط فشار انجام می شود .همچنین نقاطی در بدن به عنوان نقاط فشار ، در امتداد کانال های انرژی بدن شناخته شده است. ماساژور سبک شیاتسو باید با اعمال فشار و تحریک این نقاط و اطرافش افزایش احساس سلامتی و آرامش را در بیمار پدید آورد .در طب غربی هیچ مدرکی دال بر اینکه جریان chi و کانال های انرژی در بدن وجود داشته باشند وجود ندارد بنابراین نتیجه می گیریم که تکنیک های سبک شیاتسو نیز قابلیت درمان ندارند .با این حال ثابت شده است که با فشار دادن نقاط فشار در ماساژ شیاتسو ، به تحریک هورمون اندروفین و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می شود ، و علیه بیماری ها مبارزه می کند . ماساژ شیاتسو می تواند برای رسیدگی به مسائل گوناگون سلامت و بهداشت ، از درد عضلانی به درد گوارش و حتی درد مورد استفاده قرار گیرد.حرکات فشاری در ماساژ شیاتسو می تواند به صورت شدید انجام شود ، که در این حالت بیماران مایل به خدیدن ، فریاد زدن یا هر عکس العمل دیگری هستند که این عکس العمل ها به هیچ عنوان در طول درمان غیر طبیعی نیستند .
پس از یک جلسه ماساژ شیاتسو ، مشتری باید یک حس عمیقی از آرامش ، شادابی و رضایت را حس کند. با این حال ، البته او نیز باید به علائمی از سرماخوردگی و آنفولانزا پس از چند جلسه اول توجه کند که معمولا به عموان یک عارضه جانبی از ماساژ سیاتسو شناخته می شود و از این علائم اینگونه برداشت می شود که این علائم مسیر درست درمان را به ما نشان می دهد .


 


موضوع : سبک های ماساژ ژاپنی ,
برچسب ها : شیاتسو , شیاتسو ژاپنی , ماساژ ژاپنی , آموزش ماساژ ژاپنی , ماساژ دادن ژاپنی , ماساژ به سبک ژاپنی , آموزش شیاتسو به سبک ژاپنی , آموزش شیاتسو , آموزش شیاتسو ژاپنی , ماساژ دادن به سبک ژاپنی , آموزش دادن ماساژ ژاپنی , آموزش مخصوص ماساژ ژاپنی , آموزش ماساژ به سبک ژاپنیها ,


نویسنده :admin در تاریخ دوشنبه 21 آذر 1390      ( ) نظرات
...

برچسب نوشته ها